Elektrikli Süpürge Marka ve Modelleri

Elektrikli Süpürge Marka ve Modelleri

Evdeki en büyük yardımcımız olan elektrikli süpürgeleri satın alırken dikkat edilmesi gereken birçok özellik vardır. Sadece motor gücüne değil, markasına, modeline ve tabi ki de fiyatına bakmamız da fayda vardır elektrikli süpürge alırken. Çünkü beyaz eşyalar sürekli yenilenen ya da beğenmediğimizde değiştirilen türden eşyalar değildir. Bu yüzden de Umut Ticaret olarak sizlere elektrikli süpürge markaları, elektrikli süpürge çeşitlerini sizlere tanıtarak ve piyasada en fazla tutulan elektrikli süpürge makinalarını söyleyerek sizlere rehber olmaya çalışacağız.

Elektrikli Süpürge Çeşitleri

Birçok elektrikli süpürge çeşidi mevcut olsa da bunlardan en çok bilinenleri ve evlerde en çok kullanılanlar şunlardır:

Toz Torbalı Elektrikli Süpürge: Bu süpürgenin avantajı, tozun hapsedildiği bir toz torbasının bulunmasıdır. Bu tür elektrikli süpürgelerin kullanımı oldukça kolaydır ve süpürgenin kendi temizliği için de gayet ideal bir süpürgedir. Toz torbasının doluluğuna göre süpürgenin performansı değişebildiğinden sık sık toz torbasını kontrol etmekte fayda vardır.

Toz Torbasız Elektrikli Süpürge: Bu elektrikli süpürge modelinde süpürgenin içinde ayrılmış olan alada tozlar birikir. Toz torbalı olan elektrikli süpürgelerine göre performansının daha yüksek olduğu görüşü hâkimdir.

Sessiz Elektrikli Süpürge: 74 dB’den daha az ses yayan elektrikli süpürgeler bu kategorinin içine giren süpürgelerdir.

El Süpürgesi: Evin tamamı için değil, daha küçük alanlar için kullanılan süpürgelerdir. Kullanımı kolay olduğundan vazgeçilmezler arasındadır.

Şarjlı El Süpürgesi: Kablosuz şekilde şarj olarak çalışan bu süpürge modeli tüm kırıntıları, tozları emmesi için kullanılır. Genellikle mutfakta ya da yemek odalarında kullanılan süpürgelerdir.

Islak Kuru Elektrikli Süpürge: Hem ıslak olan hem de kuru olan tüm atıkları emmeye yarayan elektrikli süpürge modelindendir. Bu tür süpürgeler sayesinde kuru zemini temizlediğiniz gibi ıslak zemini de temizleyebilirsiniz.

Sulu Süpürge: İçerisine su koyularak kullanılan süpürge modelidir.

Halı Yıkamalı Elektrik Süpürgesi: Halıların, kilimlerin ve döşemelerin temizliğini yapmak için tasarlanmış olan süpürge çeşididir.

Kullanım amacınıza ya da ihtiyacınıza göre tercih edebileceğiniz pek çok elektrikli süpürge modeli yukarıda sıraladığımız şekildedir.

Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yeni bir elektrikli süpürge alacağımız zaman öncelikle yapmamız gereken şey istediğimiz süpürgenin özelliklerini belirlemektir. Sonra ise yapmamız gereken şey sıraladığımız özelliklerin hepsini bir arada bulabileceğimiz elektrikli süpürge markalarını araştırmaktır. Elektrikli süpürge model ve markalarını araştırdığımızda ilk baktığımız özellik emiş gücü olmaktadır. Ancak hepimizin bu konuda yanıldığı şey ise emiş gücüne bakarken süpürgelerin üzerinde yazılı olan “watt” ölçüsüne bakmamızdır. Watt ölçüsü motor gücünü yani tüketilen enerjinin göstergesidir. Watt gücü ne kadar yüksekse makine o kadar enerji harcar, bu da tasarruftan uzaklaşmak anlamına gelir. Yapılması gerekilen şey belirtilmiş olan enerji sınıflandırmalarına bakmaktır.

Emiş gücünü ise toz toplama sınıfı olarak belirtilen ve harflerle ifade edilen simgelere bakarak anlayabiliriz. Alfabe ilerledikçe verimlilik de azalmaktadır. Yani A toplama sınıfı C toplama sınıfı süpürgelerine göre daha iyi emiş gücü sağlamaktadır. İkinci kriter ise; torbalı, su hazneli, filtreli modelleri arasından hangisine gereksinim duyulduğudur. Aynı zamanda fırçaların çeşitleri de elektrikli süpürge seçerken önemli kriterler arasına girmektedir. Özellikle bir evcil hayvan besliyorsanız tüy toplama başlıkları olan süpürgeleri seçebilirsiniz.

Elektrikli Süpürge Marka ve Modelleri

Online Alışverişin Adresi | Umut Ticaret 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir