Saç Düzleştiriciler

Saç Düzleştiriciler

Seramik mi titanyum mu yoksa keratinli mi? Hangi saç düzleştirici hangi saç tipi için uygundur? Saç düzleştirici alırken nelere dikkat etmek gerekir. Düzleştirici kullanırken ısı ayarı nasıl yapılmalıdır? İşte Umut Ticaret size, tüm soruların yanıtını bu yazımızda vermeye çalışmıştır.

Bir saç düzleştirici mi almak istiyorsunuz? Bu yüzden saç tipinizi ve bu aletleri öncelikle yakından tanımanız gerekiyor. Çünkü seçim yaparken saç tipinize en uygun olan saç düzleştiricilerini bulmak saç sağlığınız açısından son derece önemlidir.

Saç Düzleştirici Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Alınacak olan düzleştiricinin plaka özelliği dikkat edilmesi gerekenlerin başında gelmektedir. Saça birebir temas eden plakaların genişliği, materyali ve iletkenliği gibi detaylar önem arz eden detaylardır. Eğer saçı düzleştirmenin yanında dalgalı modellerde yapmak istiyorsanız kavisli olan plakaları seçmek daha doğru bir tercih olacaktır. Eğer saçlarınız kalın telli, uzun ve kıvırcık ise geniş saç düzleştirici modellerini seçmek sizler için daha avantajlı olacaktır. Eğer saçlarınız orta uzunlukta ve normal kalınlıkta ise orta boy genişlikte olan düzleştiriciler; ince telli ise hemen hemen her model uygun olacaktır.

Seramik Saç Düzleştiriciler

En çok bilinen modeller arasında seramik saç düzleştiriciler vardır. Seramik saç düzleştirici hem düşük ısıda düzleştirme işlemini yapar hem de saçlara yumuşaklık katar. Aynı zamanda saçlardaki elektriklenmeyi de önleyici özelliği vardır. Isıyı eşit bir şekilde dağıttığı içinde saç yanmalarını en aza indirir.

Titanyum Saç Düzleştiriciler

Eğer saçlarınızı her zaman düzleştiriyorsanız bu model sizin için en uygun olan modeldir. Özellikle kıvırcık saçlıların tercih ettiği saç düzleştirici modellerinden olan titanyum saç düzleştiriciler yüksek seviyede parlaklık ve düzlük oluşturmak üzere tasarlanmışlardır. Kalın telli saçlar için de ideal olan bir modeldir. Isıyı çok hızlı ilettiğinden saçta uzun süre bekletilmemesi gerekir.

Keratinli Saç Düzleştiriciler Bu modeller seramik plakalarla tasarlanmış ama içerisinde keratin de bulunduran modellerdir. Saçları canlı tutma, besleme ve ona ihtiyacı olan proteini sağlama özelliğine sahip olan keratin, saçların pürüzsüz olmasına yardımcı olur.

İhtiyacınıza Özel Ürünlere Ulaşmak İçin Tıklayın: Umut Ticaret

@umutticaretcom

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir